• Rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za zbiórkę past i szczoteczek dla dzieci z Afryki. Przypominamy także, że ta szlachetna akcja nie udałaby się bez zaangażowania wielu uczniów w szkole, dzięki którym zebraliśmy 89 past i 122 szczoteczki.

Te podziękowania są właśnie dla Was!

Zakończnie akcji "Kup Pan szczotkę"

23 października Szkolne Koła PCK i LOP zakończyły zbiórkę past i szczoteczek dla dzieci w Afryce.

Po przeliczeniu zebranych artykułów okazało się, że wspólnymi siłami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zebrali 122 szczoteczki i 89 past do zębów.

Paczka zostanie przekazana Fundacji Redemptoris Missio z siedzibą Poznaniu, a stamtąd trafi do dzieci w Afryce.

Podsumowanie akcji SK PCK w roku szkolnym 2016/2017

Szkolne Koło PCK zakończyło tegoroczne akcje zbiórki baterii, płyt oraz makulatury.

Zebraliśmy ponad 3000 baterii, które zostaną przekazane Sekretariatowi Misji Zagranicznych Księży Sercanów, którzy pomagają zbudować dom dla osieroconych dzieci z Filipin.

W akcji uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły. Chcielibyśmy wspomnieć o tych, którzy wyróżnili się w szczególny sposób, przynosząc do szkoły najwięcej zgromadzonych baterii.

Tymi uczniami są:

Piotr Rzepka kl. IIIb - 874 baterie

Dominik Sałek kl. IIIa - 279 baterii

Klaudia Kaczmarska IIIa - 254 baterie

Marianna Truchel kl. IIIb - 197 baterii

Bartłomiej Turbiarz kl. IIIb - 183 baterie

Artur Kopeć kl. IV - 143 baterie

Michał Rękas kl. IIIa - 124 baterie

Bartłomiej Witek kl. IIIb - 108 baterii

Zakończyliśmy także akcję zbierania zużytych płyt CD i DVD, które także zostaną przekazane Księżom Sercanom (informacje na temat zbiórki pod adresemhttp://zbieramto.pl/zbieram-i-wspieram/).

Zebraliśmy około 700 płyt, do czego przyczynili się w szczególny sposób uczniowie:

Karol Bownik kl. IV - 473 płyty

Julia Bartoszek kl. V - 146 płyt

Podsumowując tegoroczną zbiórkę makulatury możemy poinformować, że dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły udało nam się zebrać około 1000 kg papieru, który zostanie sprzedany w skupie.

Pozyskane środki pomogą nam prowadzić dalszą działalność, m.in. zakupić drobne upominki dla uczniów wyróżniających się we wszystkich zbiórkach koła PCK.

Najaktywniejsi uczniowie zbierający makulaturę to:

Klaudia Kaczmarska kl. IIIa - 208 kg

Jakub Wryk kl. IIIa - 101,5 kg

Hanna Staszak kl. IIIa - 96,6 kg

Dawid Robak kl. IIIa - 68,8 kg

Klaudia Skrok kl. VI - 50 kg

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych akcjach oraz zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun SK PCK - Karolina Ozdoba

2016/2017 Baterie, makulatura i płyty CD

Szkolne Koło PCK ogłasza kolejną edycję zbiórki makulatury, baterii i płyt CD.

Uczestnicy akcji:

-przynoszą zeszyty, gazety i książki z papierowymi okładkami do klas, podpisują związaną

makulaturę imieniem i pierwszą literą nazwiska;

- przynoszą zużyte baterie do klas i zapisują na kartce imię, nazwisko oraz liczbę baterii;

przynoszą zużyte płyty do klas i zapisują na kartce imię, nazwisko oraz liczbę płyt.

Uczestnicy, którzy zbiorą najwięcej baterii, płyt i makulatury zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami zakupionymi z funduszy SK PCK.

Zebrana makulatura trafi do specjalnych punktów, gdzie zostanie przetworzona. Biorąc udział w akcji dbasz o środowisko naturalne w swojej okolicy.

Płyty i baterie pomogą zbudować dom dla osieroconych dzieci na Filipinach.

podsumowanie akcji w roku szkolnym 2013-2014

W roku szkolnym 2013/2014 zebraliśmy 1820 baterii.

Najwięcej baterii przynieśli:

Piotr Rzepka (kl. OB)― 1056 baterii

Michał Lasota (kl. II)― 154 baterie

Paweł Chmielowski (kl. V)― 116 baterii

Michał Tworek (kl. II)― 61 baterii

Hanna Staszak (kl. OA)― 59 baterii

Podsumowanie akcji zbierania makulatury.

W roku szkolnym 2013/2014 zebraliśmy 603 kg makulatury.

Najwięcej makulatury zgromadzili:

Anna Pawlak (kl. II)― 89,2 kg

Magdalena Dul (kl. III)― 51,1 kg

Paweł Chmielowski (kl. V)― 45 kg

Karol Bownik (kl. I)― 36,9 kg

Konrad Zboch (kl. III)― 29,1 kg

Drobne upominki dla wymienionych osób zakupiono z funduszy Szkolnego Koła PCK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych akcji.

Opiekun SK PCK- Karolina Ozdoba

Akcja ,,Naklejka"

Podczas sprzedaży nalepek PCK zebraliśmy 60,10 zł.

Pieniądze zostały przekazane na konto PCK w Tarnobrzegu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

PUCHAR DOBROCI

Z radością informujemy o otrzymaniu nagrody "Puchar dobroci", którą przekazał nam PCK

Zarząd Rejonowy w Tarnobrzegu, w podziękowaniu za ubiegłoroczną działalność,

a zwłaszcza za udaną akcję "Paczka świąteczna". Dziękujemy wszystkim,

którzy swoim udziałem w akcjach SK PCK przyczynili się do zdobycia przez nas tej nagrody.