Słoneczny świat przedszkolaka”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach w terminie od 01.07.2018 r. do 31.08.2019r. realizuje projekt pn. „Słoneczny świat przedszkolaka”. Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014­2020, z Osi Priorytetowej IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działania 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej.

Celem głównym projektu jest zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego, doposażenie oraz bieżące funkcjonowanie Ośrodka Wychowania Przedszkolnego dla 20 dzieci (9 dziewczynek i 11 chłopców), w tym 3 i 4 letnich zamieszkałych w gminie Gorzyce, w szczególności w obwodzie miejscowości Sokolniki w okresie do 31.08.2019r.

Projekt zakłada utworzenie nowego Ośrodka Wychowania Przedszkolnego przy Zespole Szkolno ­ Przedszkolnym w Sokolnikach, w tym:

- modernizację istniejącej bazy szkolnej pod kątem przyjęcia dzieci 3, 4, 5 letnich,

- bieżące działanie przedszkola (zatrudnienie nauczycieli oraz pomoc, organizację codziennych zajęć zgodnych z podstawą programową, wyżywienie dzieci)

- doposażenie OWP w stoliki, krzesła, meble, szafki do szatni, zabawki oraz pomoce dydaktyczne.

Okres realizacji projektu planowany jest od lipca 2018 do sierpnia 2019 (przedszkole w ramach projektu będzie funkcjonować 12 miesięcy od 09.2018 ­ ­08.2019).

Następnie Gmina Gorzyce zagwarantuje trwałość wygenerowanych miejsc przez 2 lata od zakończenia projektu. W ramach projektu zatrudnieni będą nauczyciele do prowadzenia podstawy programowej. Ośrodek będzie funkcjonować w istniejącej bazie oświatowej gminy tj. na terenie Zespołu Szkolno ­ Przedszkolnego. Rezultatem projektu będzie: utworzenie 20 nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie województwa podkarpackiego i zwiększenie dostępu dzieci z małych miejscowości do edukacji przedszkolnej.

Wartość projektu: 299 521, 61 zł, zaś wkład Unii Europejskiej wynosi 254 593,36 zł.

Gmina Gorzyce z tytułu realizacji projektu nie ponosi żadnych kosztów.