• Rok szkolny 2017/2018

Liga Ochrony Przyrody

1 grudnia br. zakończyła się  akcja charytatywna na rzecz Gorzyckiego Stowarzyszenia ,,Zwierzęcy Zakątek". Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkolaków udało nam się zebrać znaczne ilości produktów spożywczych dla podopiecznych schroniska, także koce i miski. Nasza pomoc, chociaż w części pozwoli zwierzętom schroniska przetrwać zimę.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji.

Członkowie szkolnych kół LOP i PCK i opiekunowie.

Wizyta u pana Gancarza

2 października , w poniedziałek  uczennice kl.V: Wiktoria Kowal, Natalia Macias i Sandra Pikus wraz z opiekunkami szkolnych kół LOP i PCK odwiedziły Pana Gancarza i jego zwierzęta. Na ręce Pana Gancarza przekazały kwotę 127,50 zł i konserwy, które udało się zebrać w ramach szkolnej akcji charytatywnej pod hasłem ,,Pomagamy tym, którym pomoc jest potrzebna''.

Należy podkreślić ,że Pan Gancarz opiekuje się kilkunastoma psami i kotami, które przygarnął, gdy zostały pozostawione same sobie lub podrzucone przez nieuczciwych właścicieli na jego posesję. Pan Gancarz stworzył swoim podopiecznym bardzo dobre warunki bytowania i dba, by nie były głodne. Ponadto jest właścicielem sędziwego boćka Wojtka, zasiedlonego już na posesji 16 lat.

Wspomagajmy takich ludzi, którzy pomagają  bezinteresownie innym i ,,tym najmniejszym naszym braciom", jakimi są opuszczone, często wyrzucone na śmietnik zwierzęta.

Członkowie Szkolnego Koła LOP

Nasze akcje w roku szkolnym 2013/2014

WYKONALIŚMY NASTĘPUJĄCE PRZEDSIĘWZIECIA WSPÓLNIE

Z CZŁONKAMI SZKOLNEGO KOŁA PCK

1.Zbiórka żołędzi i zboża dla zwierząt leśnych / przekazanie leśniczemu Panu T. Kałdonowi (pomoc członków Szkolnego Koła ,,Caritas”).

2.Czynny udział w akcji: Pomagamy bezdomnym zwierzętom – zbiórka karmy, koców, poduszek, itp. dla zwierząt , które znalazły się pod opieką Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia  Przyjaciół Zwierząt

,,Ogród św. Franciszka”.

3.Budowa karmników dla ptaków, umieszczenie kilku przed budynkiem szkoły

i dokarmianie ptaków porą zimową.

4.Spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego SAN w leśniczówce  Orliska, połączone z wycieczką śladem zwierząt leśnych prowadzących do paśników. Wspólne pieczenie kiełbasek.

5.Opracowanie projektów i plakatów nt.,, Nie wypalajmy traw”

Artykuł w ,,Echu Dnia" o naszej wyprawie do leśniczówki