• SKW

• Szkolne Koło Wolontariatu

23 listopada odbył się kiermasz charytatywny bałwanków dla dzieci z oddziału onkologicznego w Kielcach. Nasze przedszkole również zaangażowało się w tę szlachetną akcję.

Przedszkolaki wraz z rodzicami zebrały do puszki pieniądze, ofiarowały zabawki i ksiażki oraz przekazały własnoręcznie wykonane bałwanki na kiermasz szkolny.

W czwartek w naszej szkole odbędzie się kiermasz, na którym będzie można kupić bałwanki przyniesione przez dzieci.

Koszt jednego bałwanki to 5-10 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego w Kielcach.

Zapraszamy i z góry dziękujemy za wsparcie.

Organizatorzy: Szkolne Koło Wolontariatu - p. Marta Łysiak oraz Szkole Koło Caritas - p. Cecylia Kozieł.

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”
          Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji charytatywnej „Gorzyce solidarne z Pomorzem” dla Gminy Linia organizowanej przez gminę Gorzyce.
          Przypominamy także, że ta szlachetna akcja nie udałaby się bez zaangażowania wielu uczniów i rodziców. Te podziękowania są właśnie dla Was za ogromną wrażliwość
          i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Pomoc dla dzieci poszkodowanych w nawałnicy

W pierwszym tygodniu nasza szkoła odpowiedziała na  apel  pana Wójta Gminy Gorzyce z pośba przyłączenia sie do akcji pomocy poszkodowanym w nawałnicach - latem 2017 roku, mieszkańcom  Borów Tucholskich.  Na  terenie szkoły członkowie Szkolnego Koła "Caritas" i Szkolego Koła Wolontariatu przeprowadzili  zbiórkę pomocy szkolnych.W tak krótkim czasie udało się zebrać bardzo duzo zeszytów, bloków, farb, długopisów , kredek, plecaków i piórników . Wszyskie te dary przekazano pracownikom naszej gminy.Na pewno trafiły one do najbardzej potrzebujacych dzieci . Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji my członkowie koła"Caritas" i koła Wolontariatu razem z naszymi opiekunkami p.Kozieł i p.Łysiak serdecznie dziękujemy.