• Wystawa stroików i ozdób świątecznych

• Niech te Święta tak wspaniale

będą całe jakby z bajek,

niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci,

biały puch niech z góry spada,

niechaj piesek w nocy gada,

niech choinka pachnie pięknie

no i radość będzie wszędzie!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy stroików i ozdób świątecznych w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

• Podsumowanie akcji pomocy zwierzakom Pana Jana

• 18 grudnia br. opiekunki Szkolnego Koła PCK odwiedziły posesję Pana Jana, mieszkańca Sokolnik, zajmującego się gromadką psów i kotów, których przypadkowo stał się właścicielem. Wszystkie zwierzęta zostały mu podrzucone lub znalazł je jako opuszczone, wygłodzone i błąkające się po okolicy. Ponadto, Pan Jan od 17 lat opiekuje się bocianem Wojtkiem, gdyż ptak mając uszkodzone skrzydło nie odleciał jesienią pamiętnego roku do ciepłych krajów. Pan Jan zabezpieczył wszystkim swoim podopiecznym dobre warunki do bytowania. Dba o ich legowiska i jedzenie. Tak więc zwierzęta i bocian znalazły schronienie u człowieka o dobrym i szlachetnym sercu, wyczulonym na krzywdę zwierząt.

Z uwagi na panującą pandemię COVID-19, zbiórka karmy i drobnych datków dla zwierząt Pana Jana nie odbiła się głośnym echem w naszym środowisku. Znając jednak sytuację finansową Pana Jana, opiekunki Szkolnego Koła PCK zakupiły z własnych pieniędzy i ze zbiórki makulatury 24 dużych puszek karmy dla psów, 6 dużych puszek karmy dla kotów oraz suchą karmę dla kotów. Do akcji włączyła się Pani Agnieszka Bielecka, pracownik ZSP w Sokolnikach, darując suchą karmę dla kotów, za którą organizatorki akcji serdecznie dziękują, a przede wszystkim Pan Jan.

Pamiętajmy!

,,Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych braci jest niekrzywdzenie ich…”

i ,,służyć im pomocą kiedykolwiek będą jej potrzebować”.

Św. Franciszek z Asyżu

Opiekunki SK PCK

Karolina Ozdoba

Janina Zych

• Światełko Betlejemskie

• Światełko Betlejemskie płonie już w naszej szkole. W tym roku otrzymaliśmy jej od harcerzy z SP 2 w Gorzycach.  Druhny Gabriela Mroczek i Joanna Korniak przekazały Światło naszej społeczności na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Wajs. Niech tegoroczne hasło inicjatywy, które brzmi Światło Służby, wyzwoli w nas pragnienie pomagania, wzajemnej radości i poszukiwania nadziei na lepsze dni. Czuwaj!

• Świąteczna pomoc dla zwierzaków Pana Jana

• Z pewnością większość uczniów naszej szkoły pamięta o corocznej zbiórce karmy, którą Szkolne Koło PCK organizuje od kilku lat, aby wspomóc podopiecznych pana Jana - jednego z mieszkańców Sokolnik.

Przypominamy, że pan Jan opiekuje się sporą gromadką psów i kotów, które zostały podrzucone na jego posesję, lub które przygarnął sam, widząc je błąkające się po okolicy. Jest także opiekunem bociana Wojtka.

Co roku udawało się zgromadzić zarówno karmę jak i środki pieniężne, które pomagały panu Janowi zadbać o utrzymanie i leczenie zwierząt.

W tym roku również zachęcamy do wsparcia zwierzaków. Prosimy o przynoszenie karmy z wysoką zawartością mięsa i  o wszelkie akcesoria dla zwierząt (poduszki, kocyki, zabawki). Można je zostwić w bibliotece szkolnej od strony ulicy Szkolnej, dzwoniąc dzwonkiem i prosząc pracownika szkoły o przekazanie darów pani Janinie Zych.

Dodatkowo Gorzyckie Stowarzyszenie "Zwierzęcy Zakątek" organizuje zbiórkę pieniężną na operacje dla piesków pana Jana. Aby ją wesprzeć należy kliknąć w podany link

i wpłacić pieniądze za pomocą internetowego portalu Pomagam.pl. Dotychczas udało się zoperować psa Śliniaka, jednak nadal potrzeba wsparcia na leczenie  dwu suczek - Łatki i Boruni.

Wiarygodność akcji można sprawdzić na Facebooku Stowarzyszenia pod adresem

Akcja zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt będzie prowadzona do 18 grudnia.

Opiekunowie SK PCK

Janina Zych i Karolina Ozdoba

Na zdjęciu Łatka, która czeka na operację. Zdjęcie pobrano ze strony Pomagam.pl.

• Nasza szkoła uczestniczyła w akcji zbiórki makulatury

• Z uwagi na trudne czasy i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, możliwości działalności charytatywnych zostały znacznie ograniczone. Niemniej jednak, Szkolne Koło PCK nadal organizuje różne zbiórki i przedsięwzięcia, mające na celu pomoc potrzebującym.

Przez kilka ostatnich miesięcy prowadziliśmy zbiórkę makulatury. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. W październiku br. część zebranej makulatury , w ilości ponad 1000 kg została przekazana ks. dziekanowi Parafii Gorzyce, który prowadzi bardzo aktywnie ww. akcję, a tym samym Parafia uczestniczy w PROJEKCIE MISYJNYM ,, Studnia dla Afryki”. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w piękne dzieło, jakim jest niesienie pomocy potrzebującym.

Makulaturę na docelowe miejsce przewiózł tato naszej uczennicy, Sandry Pikus, aktywnie pracującej społecznie w Szkolnym Kole PCK.

Korzystając z okazji, jeszcze raz chcemy podziękować Panu Pikusowi za zaangażowanie i pomoc naszej działalności, a tym samym okazać wdzięczność. Serdecznie dziękujemy!

Jednocześnie informujemy, że nie prowadzimy już zbiórki makulatury ze względu na zmiany w przepisach dotyczących odbioru odpadów. Dziękujemy również wszystkim uczniom i rodzicom, którzy aktywnie angażowali się w tę akcję w latach ubiegłych.

Opiekunowie SK PCK

Janina Zych