• Pomóżmy zwierzakom Pana Jana

          • Szkolne Koło PCK ogłasza zbiórkę żywności: makaronu, kaszy, ryżu, konserw, suchej karmy, itp., także koców, poduszek i kołder dla bezdomnych zwierząt pod opieką Pana Jana Gancarza, który od lat zapewnia schronienie przygarniętym psom i kotom oraz bocianowi Wojtkowi.

            Akcja będzie trwać w październiku i listopadzie.

            Prosimy o wsparcie i pomoc. Mamy nadzieję, że los bezdomnych zwierząt nikomu z nas nie jest obojętny.

            Wszystkie artykuły składamy w bibliotece szkolnej i u Pani Karoliny Ozdoby.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          •  

            29 września obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Głośnego Czytania.

            Dzieci z grupy przedszkolnej z uwagą i zainteresowaniem słuchały Marianny, Gabrysi, Justyny, Wiktora i Kuby - uczniów klas VIII, którzy czytali im ulubione bajki. Natomiast klasa „0” słuchała bajki o „Kocie w butach” czytanych przez Madzię z kl.VII i Agnieszkę z kl.V.

            Czytanie na głos stymuluje rozwój, rozwija wyobraźnię dzieci oraz wzbogaca ich słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Jak widać czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!

            Zachęcamy, by szczególnie w tym dniu rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo poczytało najmłodszym domownikom.

            Tak spędzony wspólnie czas z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Miłej lektury.

          • Dom Kultury w Sokolnikach zaprasza na zajęcia

          • 29 września klasy I-IV wraz z opiekunami wybrały się do Domu Kultury w Sokolnikach, aby poznać ofertę zajęć organizowanych w tym roku. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie oraz piękne występy wokalne. Uczniowie zdobyli najważniejsze informacje o proponowanych zajęciach muzycznych, tanecznych, wokalnych i plastycznych 💃🕺🎨🎼 Mieli także okazje zobaczyć piękne stroje ludowe.

          • European Day of Languages

          • W miniony piątek po raz kolejny w naszej szkole miał miejsce EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW, który obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

            Tak było również u nas. Na parterze szkoły można było podziwiać gazetkę tematyczną i dowiedzieć się jak przywitać się w różnych językach. Zadaniem uczniów młodszych klas było przygotowanie plakatu przedstawiającego najistotniejsze i charakterystyczne cechy dotyczące wylosowanego przez siebie kraju oraz udekorować sale wykonanymi przez siebie flagami różnych państw.  W ramach wydarzenia podczas lekcji uczniowie mieli okazję na różne sposoby dowiedzieć się wielu ciekawostek językowych, ale również zagrać w gry językowe albo rozwiązywać zadania i odpowiadać na pytania.

            Lekcje języka angielskiego i niemieckiego miały w tym dniu formę quizu. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizach, w formie testu na platformie Kahoot oraz w konkursie wiedzy o krajach europejskich , w którym odpowiadali na pytania dotyczące krajów europejskich. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie znają stolice różnych państw oraz rozpoznają miejsca charakterystyczne dla danego kraju.

            Uczniowie, którzy używali tego dnia maseczek z motywem flagi krajów europejskich byli zwolnieni z pytania.

            Kochani uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!

          • Pomoc dla Bartusia - zakończenie zbiórki

          • Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję zbiórki odzieży używanej na kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Bartusia. Wszystkie zgromadzone rzeczy zostały przekazane organizatorom pod OSP w Sokolnikach. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowane wszystkim uczniom!!!

          • Wybory do Samorządu Szkolnego

          • 23 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego 🎓 Wszyscy uczniowie oddali jeden głos na swojego kandydata i wrzucili go do urny wyborczej.

            Po zliczeniu wszystkich głosów wyniki przedstawiają się następująco:

            PRZEWODNICZĄCY: Nikodem Koziarz

            ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: Zuzanna Dul

            SKARBNIK: Gabriela Mroczek

            SEKRETARZ: Sara Sochan

            CZŁONKOWIE SEKCJI EKOLOGICZNO-CHARYTATYWNEJ: Małgorzata Korniak, Maja Walska, Amelia Kopyto

            Serdecznie GRATULUJEMY !! 👏👏👏

          • "Myślę, więc nie śmiecę"

          • W tym roku po raz 28. wyruszyliśmy, by posprzątać Polskę, miejscowość w której mieszkamy i teren wokół naszej szkoły!

            Hasłem tegorocznej akcji jest "Myślę, więc nie śmiecę", bo - jak podkreślają jej twórcy - w akcji "nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

            Dzięki uciesze wszystkich w rękawiczkach i workami znowu wyruszaliśmy w teren. Każda grupa począwszy od przedszkolaków a skończywszy na uczniach klasy ósmej miała za zadanie posprzątać wyznaczy teren.

            Właściwie każdy Polak zapytany o sprzątanie świata, nie tylko wie, o co chodzi, ale sam brał czynny udział w którejś z 27 minionych edycji Akcji jako uczeń, absolwent czy też rodzic. Dlaczego pomimo upływu lat nadal sprzątamy? Odpowiedź jest prosta – bo nadal śmiecimy. I to w miejscach pięknych z natury, gdzie zwykle szukamy wytchnienia od pracowitej codzienności.

            Lata 2020-2021 to również czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał obojętny także dla otaczającego nas środowiska. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Każdy z nas mógł się przyłączyć do akcji sprzątania świata.

            Mamy nadzieję, że poruszyliśmy serca i sumienia śmiecących.

          • Pomoc dla Bartusia

          • Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Łysiak zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji zbiórki odzieży przeznaczonej na leczenie Bartusia.Ubrania można przynosić do szkoły do wtorku 28 września.

          • Pamiętamy o bohaterach naszej Ojczyzny

          • Każdego roku w trzecią niedzielę września, cała społeczność naszej gminy pamięta walczących o naszą ojczyznę.

            W obchodach uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, poczty sztandarowe szkół i ochotniczych straży pożarnych oraz kawalerzyści z Sandomierza, gminy Zaleszany oraz Batorza, którzy pielęgnują zwyczaje 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich. Nie mogło zabraknąć na tej uroczystości delegacji naszej braci szkolnej.

            Uroczystości rozpoczęła msza św., którą odprawił dziekan ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii. Po niej przemaszerowano na plac przed pomnik Św. Floriana, przy którym widnieje tablica poświęcona kawalerzystom. Kwiaty przed tablicą złożyły m.in. delegacje samorządowe, przedstawiciele stowarzyszenia „Lanca” wraz z rodzinami kawalerzystów oraz przedstawiciele szkół z terenu gminy Gorzyce.

            (Zdjęcia: https://www.facebook.com/GorzyceFace)

          • Gminne Dyktando z okazji urodzin Stanisława Lema

          • 🖊

            Z okazji rocznicy urodzin Stanisława Lema przygotowaliśmy niezwykłe wyzwanie dla mieszkańców gminy Gorzyce.

            Chcemy, abyście sprawdzili swoje umiejętności ortograficzne, pisząc dyktando Stanisława Lema.

            Twórca "Solaris" napisał je w 1970 roku dla swojego siostrzeńca Michała Zycha.

            Nie bójcie się, to dyktando zabierze Was w nostalgiczny powrót do przeszłości – dobra zabawa gwarantowana!

            Regulamin i karta zgłoszenia⬇️http://gbpgorzyce.pl/?p=3660

          • Rozmawiamy o bezpieczeństwie

          • 15 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać z panem Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, przedszkola, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

          • Narodowy Spis Powszechny

          • Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego.W czwartek 16 września w godz. od 10.00 do 12.00 w Technicznym Ogrodzie osoby, które jeszcze nie spisały się, będą miały okazję dopełnić swojego obowiązku. W wyznaczonych godzinach będzie można skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego. Zapraszamy!

          • Zespół Pieśni i Tańca Ludowego zaprasza!

          • Baw się razem z nami na ludowo!!!

            Dom Kultury w Sokolnikach ogłasza nabór dzieci od 6 r.ż., młodzieży oraz dorosłych

            do Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego.

            - Chcesz spróbować czegoś nowego?

            - A może kiedyś już tańczyłeś/aś i chcesz dalej kontynuować swoją pasję?

            - Lubisz nawiązywać nowe znajomości?

            - Podoba Ci się nasz polski folklor i chcesz go rozpowszechniać?

            Jeśli odpowiedziałeś/aś na chociaż jedno pytanie „tak”, mamy coś dla Ciebie!

            Wstąp do naszego zespołu!

            U nas nawiążesz znajomości na całe życie, przeżyjesz masę przygód, tańcząc/śpiewając i propagując naszą przepiękną kulturę ludową.

             

          • Narodowe Czytanie

          • 6 września 2021 r. w Domu Kultury w Sokolnikach odbyła się kolejna edycja „Narodowego Czytania”, której patronuje Prezydenta RP od 2012 roku. Tegoroczną lekturą była "Moralność Pani Dulskiej.”Akt II dramatu przeczytali uczniowie naszej szkoły z klasy 7, 8a, 8b, zaś zaproszeni przez nas goście – czytelnicy Biblioteki w Sokolnikach oraz Panie z KGW „Sokolanki.”

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • W związku ze zwiększonym reżimem sanitarnym w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 rozpoczęcie roku szkolnego już drugi rok z kolei odbyło się inaczej niż zwykle. Przy organizacji inauguracji nowego roku szkolnego zastosowano się do ogólnych wytycznych, takich jak: dystans społeczny, dezynfekcja rąk czy niegromadzenie się większej liczby osób.

            O godzina 8.00 - msza święta w kościele parafialnym w Trześni.

            O godzinie 9.00 spotkanie w klasach z wychowawcami.

            Na teren szkoły mogli wchodzić tylko uczniowie. Przebywając na korytarzu, każdy uczeń był zobowiązany zakładać maseczkę i zachowywać dystans przynajmniej 1,5 m.

            Wchodząc na teren szkoły oraz do sal lekcyjnych wszyscy dezynfekowali obowiązkowo ręce środkiem dezynfekcyjnym przygotowanym przez szkołę. Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie opuszczali sale stosując się do zasad reżimu sanitarnego - zakładając maseczki, dezynfekując ręce, nie spotykając się w grupach.

            1 września rok szkolny 2021/2022 tradycyjnie rozpoczyna się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym, w salach lekcyjnych.

            Wszystkim życzymy dużo zdrowia, spokojnego i udanego nowego roku szkolnego.

            1 września to nie tylko pierwszy dzień szkoły, ale także tego dnia przypada 82 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, największej wojny zapisanej na kartach historii. Rozpoczęcie wojny nastąpiło wraz z atakiem Niemiec na Polskę. Pierwsze strzały padły z morza, o godzinie o 4:45, wystrzelone przez pancernik Schleswig-Holstein na Westerplatte. Polscy żołnierze odpierali natarcie przez 7 dni.

          • Informacja o przywozach i dowozach uczniów z Orlisk

          • poniedziałek

            przywóz 7:40

            odwóz - 12:45 i 14:35

             

            wtorek  

            przywóz 6:50 i 7:40

            odwóz - 13:40 i 14:35

             

            środa  

            przywóz 7:40

            odwóz - 13:40 i 15:30

             

            czwartek

            przywóz 7:40

            odwóz - 13:40 i 14:35

             

            piątek

            przywóz 6:50 i 7:40 

            odwóz  12:45 i 14:35