Z dumą przedstawiamy certyfikat potwierdzający udział nauczycieli naszej szkoły- Pań Urszuli Motyki oraz Marzeny Dumy w Europejskim Tygodniu Kodowania.
Gratulujemy!
Z dumą przedstawiamy certyfikat potwierdzający udział nauczycieli naszej szkoły- Pań Urszuli Motyki oraz Marzeny Dumy w Europejskim Tygodniu Kodowania.
Gratulujemy!
Zachęcamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów klasy 0 przedstawiających owoce i warzywa.
O osobach starszych pamiętamy głównie przy okazji Dnia Babci i Dziadka. Ale seniorzy mają swoje święto także jesienią, a dokładnie 20 października obchodzimy Europejski Dzień Osób Starszych.
Osoby starsze są cennym skarbem, otoczmy ich więc szczególną troską, okazujmy szacunek i udzielajmy im pomocy, gdy tego potrzebują.
W ramach obchodów Tygodnia Kodowania uczniowie klas młodszych realizują zaplanowane działania pod opieką nauczycieli- p. Marzeny Dumy I p. Urszuli Motyki.
Uczniowie klasy pierwszej na zajęciach rozwijających kreatywność z p. Marzeną zaczęli przygodę z kodowaniem. Na pierwszych zajęciach uczniowie układali kolorowe klocki zgodnie z instrukcją nauczyciela. Kolejne zajęcia były poświęcone zabawom w kodowanie na macie.
Uczniowie klasy drugiej na zajęciach z p. Ulą odkodowywali jesienne drzewo w czasie zajęć plastycznych, dopasowując koordynaty w odpowiednich kolorach na przygotowanych planszach. Utrwalali też porównywanie różnicowe w czasie zajęć matematycznych wykorzystując matę do kodowania.
Uczniowie klasy trzeciej na zajęciach rozwijających kreatywność z p. Marzeną pracowali w dwóch grupach. Grupa chłopców kodowała na kartkach zadania dla kolegi z ławki. Grupa dziewczynek wykonywała gry matematyczne z zakodowanymi zadaniami.
W środę, w ramach obchodów Tygodnia Kodowania, uczniowie klasy II zbudowali korzystając z instrukcji tancerza/ tancerkę z klocków LEGO. Następnie korzystając z programu WeDo 2.0- zaprogramowali swojego robota tak, by wykonał taniec- raz wolny a za chwilę szybki. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.
15 października rozpoczęliśmy realizację zaplanowanych, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, zadań - zakodowanymi zajęciami wychowania fizycznego w klasie II. Uczniowie otrzymali zakodowane karty zadań, które należało odkodowywać etapami i wykonywać różne gry, zabawy i ćwiczenia. Klasa pracowała w dwóch grupach. Zaangażowanie było ogromne. Zajęcia w tej formie cieszyły się dużym powodzeniem, dlatego zostaną jeszcze powtórzone, zmienione będą tylko zadania.
,,Ślubuję być dobrym Polakiem......''- to słowa ślubowania,jakie złożyli uczniowie klasy pierwszej podczas uroczystości Pasowania Na Ucznia w dniu 14.10.2020 r. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, zdali ,,egzamin'' oraz z uśmiechem wypili kwaśny napój mądrości i odwagi.
Uczniowie klasy II kontynuują, w bieżącym roku szkolnym, przygodę z międzynarodowym projektem edukacyjnym rozwijającym czytelnictwo wśród uczniów kl. I-III: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, którego autorką jest pani Honorata Szanecka. Obecnie realizuje I moduł : „Mała Chmurka w krainie drzew” zapoznając się z treścią książki M. Lobe „ Babcia na jabłoni”. W sali znajduje się drzewo czytelnicze, na którym uczniowie przypinają na kolorowych liściach tytuły przeczytanych samodzielnie książek. Na bieżąco uzupełniają też „Lekturniki”. Nad wszystkim czuwa chmurka Tosia.
W ramach tego projektu uczniowie gościli w stolarni Państwa Sulewskich „MEBLOK”. Zachowując wszelkie zalecenia reżimu sanitarnego, mogli zobaczyć jak powstają meble- zaczynając od projektowania, poprzez cięcie, obróbkę, klejenie, skręcanie i składanie, aż po malowanie. Poznali nazwy nowoczesnych, specjalistycznych maszyn, dzięki którym powstają takie cuda. Z wielkim profesjonalizmem pan Michał opowiadał o swojej pracy, a także angażował uczestników w tworzenie pięknej szafeczki.
Światowy Dzień Drzewa przewijał się też w czasie zajęć 10 października. Wówczas to uczniowie pięknie wykonali pastelami jesienne drzewa, a w domach założyli własne ich hodowle wykorzystując zebrane w lesie szyszki, aby wiosną wzbogacić naszą Ziemię o nowe drzewa.
2 października obchodzono w naszej szkole „Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy”. W tym dniu, ale i w każdym innym, przyświecała nam zasada– zasada unikania przemocy.
Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Chętnie wzięli udział konkursie plastycznym pt.”Stop przemocy”, powstał Kodeks Szkoły bez Przemocy, Kodeks Kulturalnego Ucznia, Kodeks Dobrego Zachowania.
W ramach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy, uczniowie mieli okazję wybrać „Najbardziej Kulturalnego Ucznia/ Uczennicę klasy”.
W konkursie plastycznym pt.”Stop przemocy”
I miejsce zajęła Julia Kolera, klasa II
II miejsce zajęła Milena Wala, klasa III
III miejsce zajęła Oliwia Machaj, klasa III
Wyróżnienie otrzymują uczniowie:
Lena Turbiarz – klasa I
Paulina Turbiarz – klasa I
Julia Ciba – klasa I
Aleksandra Serafin – klasa I
Wiktoria Rękas – klasa II
Dominik Kosior – klasa II
Monika Witek – klasa III
Amelia Truchel – klasa III
Dominika Nowak – klasa III
Julia Stachula – klasa III
Karol Wojdyło – klasa V
Oliwia Tworek – klasa VI
Gratulujemy!
Oto wyniki wyborów Samorządu Uczniowskiego, który będzie reprezentował społeczność uczniowską w roku szkolnym 2020/2021
Przewodnicząca
Iwona Sulewska
zastępca przewodniczącego
Wiktoria Kowal
skarbnik
Jakub Walos
sekretarz
Gabriela Mroczek
członkowie
Natalia Macias
Jakub Fietko
W piątek, 02 października br., trzyosobowa reprezentacja Szkolnego Koła PCK odwiedziła kolejny raz Państwa Fietków z Zabrnia, którzy w poprzednim roku, w wyniku pożaru stracili dobytek swojego życia. Pamiętnego dnia całkowitemu spaleniu uległ ich dom i wszystko, co w nim było. Na szczęście, domownikom udało się w porę opuścić dom.
Wówczas Szkolne Koło PCK zorganizowało dla poszkodowanych zbiórkę pieniężną i rzeczową.
Obecnie, nasza wizyta wiązała się z podarowaniem budy dla pieska Państwa Fietków i zakupienia zapasu karmy.
Babcia, która skończyła 93 lata, jeszcze raz podzieliła się z odwiedzającymi przeżyciami pamiętnego ranka, kiedy to obudziło ich dziwne trzaskanie, które okazało się dźwiękiem palących się elementów starego domu.
Obecnie Rodzina mieszka w wygodnym domu, przebudowanym z garażu. Wszyscy mają się dobrze, także piesek Tofik, który dostał nowy, ciepły domek dla siebie.
Opiekunowie Szkolnego Koła PCK – p. Janina Zych oraz p. Karolina Ozdoba składają serdeczne podziękowania tacie naszej uczennicy, Sandry Pikus za wykonanie budy z własnych materiałów i za jej transport na miejsce posesji Państwa Fietków.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w naszą akcję charytatywną!
organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
1. Udział w konkursie jest bezpłatny
2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020
3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:
ALFA - klasy IV i młodsi (szkoły z Polski), rocznik 2010 i młodsi (szkoły spoza Polski)
BETA - klasy V i VI (szkoły z Polski), rocznik 2008 i 2009 (szkoły z zagranicy)
GAMMA - klasy VII i VIII (szkoły z Polski), rocznik 2006 i 2007 (szkoły z zagranicy)
TEACHER - nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy szkół biorących udział w SDTM
OPEN - uczniowie szkół ponadpodstawowych biorących udział w obchodach ŚDTM oraz rodzice uczniów uczęszczających do szkół, które biorą udział w ŚDTM
4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram
Rejestracja - 29.09-5.10.2020
I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?
KROK 1. Zgłoszenie szkoły do konkursu.
Szkołę do konkursu zgłasza koordynator szkolny ŚDTM na stronie konkursu. Po zgłoszeniu szkoły koordynator otrzymuje 5 KODÓW (oddzielny kod dla każdej kategorii).
KROK 2. Przekazanie KODÓW uczestnikom konkursu.
Koordynator przekazuje uczestnikom KOD umożliwiający zarejestrowanie się do konkursu (każda kategoria ma oddzielny KOD). Bardzo ważne jest, aby koordynator przekazywał KOD właściwy dla danej kategorii. Zarejestrowanie się w niewłaściwej kategorii może skutkować wykluczeniem uczestnika z konkursu.
KROK 3. Założenie konta uczestnika.
Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji i wprowadza KOD, który otrzymał od nauczyciela. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.
7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)
Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.
Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
8. Przebieg FINAŁU
Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.
O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
9. Nagrody
Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik.
Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
10. Zadania będą publikowane w następujących językach: polskim, angielskim i rosyjskim.
Szczegółowy regulamin konkursu zostanie opublikowany 29 września.
Dni ustawowo wolne od pracy:
Wszystkich Świętych - 1 listopada 2020
Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada 2020
Boże Narodzenie - 25-26 grudnia 2020
Nowy Rok - 1 stycznia 2021
Trzech Króli - 6 stycznia 2021
Wielkanoc - 4 kwietnia 2021
Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia 2021
Święto Pracy - 1 maja 2021
Święto Konstytucji Trzeciego Maja - 3 maja 2021
Boże Ciało - 3 zerwca 2021
Dni wolne od zajęć dydaktycznych:
4 i 5 stycznia 2021- przed świętem Trzech Króli
25, 26, 27 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty
1 czerwca 2021 - dzień Patrona Szkoły
4 czerwca 2021 - dzień po Bożym Ciele
5 czerwca 2021 - dzień przed zakończeniem roku szkolnego
Uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu: Wiktoria Bartoszek, Hania Wojdyło, Karol Wojdyło.
Gratulujemy!
Uczniowie wyróżnieni w akcji ogólnopolskiej „Kartka dla Medyka”: Wiktoria Bartoszek, Filip Robak, Dominik Kosior.
Gratulujemy!
Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.
Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej. I właśnie z tej okazji w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych języków, a także przekonać się, iż warto jest się ich uczyć.
Dzień ten był ciekawym doświadczeniem nie tylko dla nas organizatorów, ale przede wszystkim dla naszych uczniów, którym celebrowanie tego dnia sprawiło wiele radości. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną zatytułowaną "European Day of Languages 2020", wysłuchali piosenki wykonanej w 25 językach, po czym mogli sprawdzić swoją wiedzę w różnorodnych zadaniach i grach językowych.
Uczniowie młodszych klas kolorowali flagi krajów europejskich i odgadywali ich nazwy.
Tegoroczne obchody uświadomiły nam, iż warto jest uczyć się języków obcych, przekroczyć różnice kulturowe, a przy okazji dobrze się bawić.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.
Urząd Statystyczny w Rzeszowie organizuje konkurs plastyczny dla dzieci w
wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli województwa podkarpackiego
"Gospodarstwo rolne oczami dziecka".
Szczegóły konkursu są dostępne na stronie Urzędu Statystycznego pod
linkiem:
https://rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020-konkursy/konkurs-plastyczny-dla-dzieci
Wszelkie informacje można uzyskać w Gminnym Biurze Spisowym ul. Sandomierska 75, 39-432 Gorzyce lub pod nr tel. 15 8362 075 w.12 (Z-ca Gminnego KomisarzaSpisowego - Bartłomiej Paciorek )
bądź w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie (Pani Elżbieta Bożek)
Elżbieta Bożek
Główny Specjalista
Podkarpacki Ośrodek Badań Regionalnych
tel. +48 17 853 52 10 w. 212
Urząd Statystyczny w Rzeszowie
ul. Jana III Sobieskiego 10, 35-959 Rzeszów
tel. +48 17 853 52 10
mail SekretariatUsRze@stat.gov.pl
rzeszow.stat.gov.pl
https://www.facebook.com/USRzeszow/ https://twitter.com/Rzeszow_STAT
Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny.
Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ oraz pod numerem infolinii +48 tel: 22 279 99 99.
4 września, w piątek, nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania 2020, objętego
Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
Ze względu na epidemię COVID-19 wydarzenie to nie miało oprawy wzorem poprzednich lat, kiedy zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych i organizacji środowiskowych , dyrekcja, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły i wszyscy chętni czytali fragmenty książek wybitnych pisarzy polskich.
W tym roku, w salach lekcyjnych, w warunkach największej ostrożności i zapewnieniu wszystkim bezpieczeństwa, uczniowie klas starszych na forum klasy czytali z podziałem na role fragmenty książki wybranej przez Parę Prezydencką.
Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była ,, Balladyna” Juliusza Słowackiego.
W naszej szkole akcja Narodowego Czytania została zainaugurowana odsłuchaniem nagrania fragmentów ,,Balladyny” w wykonaniu popularnych polskich aktorów. Należy również podkreślić, że nauczyciele uczący języka polskiego wcześniej przygotowali uczniów do udziału w tej już bardzo popularnej ogólnopolskiej akcji.
Uczniowie biorący bezpośredni udział w akcji czytania otrzymali dodatkowe punkty z zachowania , a wyróżniający się w czytaniu, oceny bardzo dobre z języka polskiego. Ponadto, w zeszytach przedmiotowych został im wbity pamiątkowy stempel z 9. Narodowego Czytania.
Oficjalna inauguracja Narodowego Czytania miała miejsce 5 września, w sobotę, w warszawskim
Ogrodzie Saskim, gdzie prezydent z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli czytanie
,,Balladyny”.
Narodowe Czytanie to akcja zachęcająca do czytania klasyków polskiej literatury, której patronuje
Para Prezydencka. Po raz pierwszy odbyła się w 2012 r., za kadencji Bronisława Komorowskiego –
wybór padł wówczas na "Pana Tadeusza", a pretekstem była dwusetna rocznica najazdu Napoleona
na Moskwę.
Spotkanie rodziców i dzieci zerówki odbędzie się 01.09.2020 r. o godzinie 9.00 na placu szkolnym.
Powered by aSc EduPage