Podziękowanie
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY EMOCJA
W bieżącym roku szkolnym na zajęciach rewalidacyjnych uczniowie realizują Innowację pedagogiczną „EkoEmocje” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja. Innowacja pedagogiczna realizowana jest od 10 września 2021 r. do 20 czerwca 2022 r.
Głównymi celami projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci. Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości. Aktywizacja dzieci na zrozumienie emocji i uczuć innych osób. Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość. Eliminowanie zachowań agresywnych. Projekt składa się z pięciu modułów.
W I module „Kraina Emocji”- Kreatywność dzieci zakładały kąciki przyrody, gromadziły dary jesieni. Tworzyły pracę plastyczną z okazji Dnia Kropki z użyciem folii bąbelkowej. Przy wykorzystaniu aplikacji Quiver "ożywiały" własne Kropki. Projektowały przy pomocy darów natury makietę, przedstawiającą znaczenie słowa Kreatywność. Uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, filmiki i animacje, oraz korzystali z różnych aplikacji na tablecie.
Po przeprowadzeniu innowacji, po każdym module przeprowadzona zostaje ewaluacja, na podstawieEkoEmocjometrów. Obecnie ukończyliśmy I moduł, uczniowie otrzymali dyplomy, a przed nami moduł II- Wyobraźnia równie pełny ciekawych zadań.
Projekt „Z kulturą mi do twarzy”
Jedną z innowacji realizowanych w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym jest projekt „Z kulturą mi do twarzy”. Jego celem jest miedzy innymi wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Uczniowie kl.0-III uczestniczący w tym projekcie zrealizowali już kilka zadań.
I tak z modułu I- „W krainie muz” dzieci z klasy 0, I i klasy III odbyli podróż do magicznego świata dźwięków. Młodsi poznali instrumenty muzyczne , ich wygląd i brzmienie, a trzecioklasiści nauczyli się grać na dzwonkach pierwszy utwór- melodię „Wlazł kotek na płotek”.
Z modułu II – „Tu jest moje miejsce zrealizowane zostały zadania:- „Dzień wspomnień i zadumy” ( zad. nr 8, ucz. kl. I-III pamiętając o właściwym zachowaniu odwiedzili cmentarz parafialny, zapalili znicze na grobie Obrońców Ojczyzny”.- „Pejzaże Polski” ( zad. nr 10), ucz. kl. II i III wykonali pejzaże prezentujące piękno polskiej przyrody.- Trzecioklasiści wykonali również pocztówki przedstawiające miejscowość Sokolniki, które zostały wysłane do szkół biorących udział w ogólnopolskim projekcie „Wymiana pocztówkowa”. Tym samym zrealizowali zadanie 13 „Moja okolica” z II modułu.
Uczniowie kl.0- III ustalili zasady panujące w swojej klasie opracowując „Klasowe kodeksy” – realizując jednocześnie zadanie 1 z modułu III- „Kocham, lubię, szanuję”.
Dzieci z klasy 0 wykonały pacynki, bawiły się w teatr i zrealizowały zadanie 14 z modułu I „Teatr lalek”.Ponadto uczniowie klasy III „Tanecznym krokiem” włączyli się w obchody uroczystości patriotycznej z okazji 11 listopada. Przygotowali „Taniec z polską flagą” oraz wiersz i piosenkę .
4
„ZASYPMY AMELKĘ ŻYCZENIAMI URODZINOWYMI”
🎁💌📮Szkolne Koło Wolontariatu📮💌🎁zwraca się z prośbą do wszystkich uczniów o wsparcie naszej akcji „ZASYPMY AMELKĘ ŻYCZENIAMI URODZINOWYMI” to tak niewiele, a może sprawić Amelce bardzo dużo radości. Amelka z Rzeszowa niedługo kończy 8 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy. Czeka na Wasze kartki z życzeniami, które można pisać i przynosić do 16 listopada do p. Motyki, p. Dumy oraz p. Łysiak.
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada miały miejsce gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w parafii Trześń. Wzięli w nich udział władze samorządowe, przedstawiciele placówek oświatowych i mieszkańcy wsi. Naszą szkołę reprezentowały Panie Dyrektor, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele harcerzy. Zapraszając na uroczystość, harcerze przekazywali mieszkańcom ręcznie wykonane kotyliony. Obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozpoczęto Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym, po której poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy przemaszerowali na cmentarz parafialny, gdzie przy obelisku poświęconym Obrońcom Ojczyzny delegacje złożyły kwiaty. Następnie odśpiewano hymn państwowy.
1
#SzkołaDoHymnu
„SZKOŁA DO HYMNU” 2021 – WSPÓLNE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO.Nasz szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wszystkie klasy odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” w środę 10 listopada br. o godz. 11:11. #SzkołaDoHymnu.
https://www.facebook.com/gimsokolniki/videos/305259047899895/259047899895/
https://www.facebook.com/gimsokolniki/videos/1024755681708426/
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu dzisiejszym, 10 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła kolejną,103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klas III i IV przedstawili montaż słowno – muzyczny, poświęcony upamiętnieniu tego wielkiego wydarzenia dla każdego Polaka. Przypomnieli kolejne etapy drogi, jaka wiodła Polaków do wolności. Uczennice klasy III wykonały patriotyczny taniec z biało – czerwonymi flagami.
Wiersze i piosenki ze znanymi słowami i melodiami podkreślały miłość do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.
Jak w poprzednich latach, tak i dzisiaj wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły o godzinie 11.11 przyłączyli się do zaśpiewania hymnu razem z całą Polską, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” .
Galowe stroje uczniów, piękne biało- czerwone kotyliony podkreślały wzniosłość tej jednej z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju.
https://www.facebook.com/gimsokolniki/videos/4620463034642800/034642800/
2
8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii. Pomijanie porannego posiłku to jeden z najczęstszych błędów żywieniowych. Tego dnia chcemy zachęcić dzieci, aby przyjrzały się uważnie co spożywają i jak wyglądają ich posiłki.
Czy codziennie jedzą śniadanie?
Czy w ich diecie nie brakuje ważnych składników (np. Ryb, owoców, warzyw?). Ile jedzą słodyczy?
Czy nie mają problemów z odpowiednia wagą ciała?
Zdrowa dieta jest podstawą do dobrej kondycji i zdrowia. W tym dniu również przypominamy podstawę zasad zdrowego stylu życia, a mianowicie piramidę zdrowego żywienia i życia. Z tej okazji każde dziecko z klasy 0 i uczeń z klasy I -III przygotowali dzisiaj (zachowując wszelkie zasady sanitarno-epidemiologiczne) zdrowe śniadanie w postaci pysznych kanapek i świeżo wyciśniętego soku jabłkowo- marchewkowego. Mimo, że nie można było dzielić się kanapkami - to i tak wszyscy mogli podziwiać wygląd i prezentacje kanapek koleżanek i kolegów. Na wspólnej przerwie śniadaniowej uczniowie klas I-III ze smakiem zjedli w dniu dzisiejszym zdrowe śniadanie.
16
🧜♀️🧙♀️👸Dzień Postaci z Bajek🧚♀️👨🚒👩🔬
Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Temu też, służyły nasze zajęcia. Maluchy z kl."0" i 1 miały możliwość przypomnienia/poznania, najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Pinokio, Dziewczynka z Zapałkami, Alicja w Krainie Czarów. Każda z nich, będzie wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Zabawa przebiegała wg. następujących punktów:
1. "Jaka postacią z bajki jestem?"- wypowiedzi swobodne dzieci, na temat swoich przebrań.
2. "Bajkowe drużyny"- zabawa wyłaniająca kapitanów drużyn.
3. "Co to za bajka"- zabawa dydaktyczna, w której należało odgadnąć zagadkę związaną z bajką i wybrać przedmioty do niej pasujące.
4. "Pomagamy Kopciuszkowi"- zabawa rozwijająca sprawność manualną. Maluchy musiały rozdzielić wymieszane nasiona fasoli i kukurydzy.
5. " Magiczna liczba"- zabawa rozwijająca pamięć.
6. "Zatrute jabłko"- zabawa rozwijająca szybkość i refleks, gdyż w czasie gdy brzmiała muzyka podawane było jabłko, w chwili gdy umilkładziecko, które je trzymało odpadało z gry.
7. "Baśniowe podliczanie"- podliczenie punktów drużyn. Nagrodzenie zwycięskiej drużyny brawami. Wręczenie wszystkim uczestnikom zabawy medali "Super znawcy bajek".
"Baśniowy bal"- zabawa taneczna.
To był wyjątkowo mile spędzony dzień. Dzieci mogą wcielić się w różne postaci nie, tylko z okazji zabawy karnawałowej - przebranie za postać z bajki.
5
„Nasza mała Ojczyzna”
Wójt Gminy Gorzyce wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Trześni zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w konkursie „Nasza mała Ojczyzna”.
Konkurs obejmuje 3 dziedziny. Pierwsza to test wiedzy o gminie dedykowany uczniom. Mogą do niego przystąpić uczniowie szkół podstawowych, którzy przejdą międzyszkolne eliminacje. Do finału kwalifikuje się maksymalnie 4 osoby z każdej szkoły – po dwie w każdej kategorii wiekowej ( I kategoria – uczniowie kl. IV-VI, II kategoria – uczniowie kl. VII-VIII).
Swoją wiedzę mogą również sprawdzić dorośli. Osoby, które zgłoszą się do konkursu, napiszą test składający się z 60 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Zarówno uczniowie, jak i dorośli zmierzą się w finale, który został zaplanowany na 24 listopada br. w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Trześni – o godz. 9.00.Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 19 listopada br. Uczniów zgłaszają szkoły, zaś osoby dorosłe mogą zgłaszać swój udział telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu Urzędu Gminy Gorzyce – 15 836 20 75 wew. 33 lub numer telefonu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – 15 836 29 12.W konkursie fotograficznym mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół działających na terenie gminy Gorzyce, dedykowany jest on osobom w wieku od 7 do 16 lat. Fotografie wraz z kartą zgłoszenia należy złożyć do 17 listopada br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Zdjęcie powinno być wydrukowane na papierze fotograficznym, matowym, formatu A4. Fotografie wraz z określoną w regulaminie dokumentacją należy również przesłać na adres mailowy biblioteka_szkolna.zsp@wp.plZwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez gminę Gorzyce. Ze względu na pandemię organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu konkursu.
Patronat medialny nad konkursem sprawują: Radio Leliwa, Telewizja Lokalna TVL, Telewizja Wisła, Echo Dnia, Super Nowości oraz Tygodnik Nadwiślański.
SPRAWDŹ, KTO MOŻE ODDAĆ KREW I JAKIE PRZYWILEJE MAJĄ KRWIODAWCY!
Zbiórka krwi w Gorzycach - zapraszamy 8 listopada br. od godz. 10.00 do 13.00 - sala narad przy Urzędzie Gminy Gorzyce.Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt 15 836 20 75 wew. 33.
https://www.facebook.com/GorzyceFace/videos/2054677284708547/
XIX Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej
Dnia 29 października w naszej szkole odbyła się XIX Diecezjalna Olimpiada Wiedzy Liturgicznej etap szkolny. Dziewięcioro naszych uczniów wzięło udział w tej olimpiadzie.
Wyniki konkursu:
1. Iwona Sulewska 21 pkt
2. Oliwia Tworek 20
3. Szymon Kowal 18
4. Hania Staszak 17
5. Michał Rękas 16
6. Klaudia Kaczmarska 14
6. Justyna Rak 14
6. Mateusz Łata 14
7. Zuzia Dul 13
Do etapu dekanalnego przechodzi Oliwia, który odbędzie się 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, za wykazanie się dużo znajomością tematu, oczywiście Oliwii gratulujemy przejścia do etapu dekanalnego. Cieszymy się i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Ks. Marcin Czajka
I Gminny Konkurs Recytatorski
29 października w Gorzycach odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Nina Bednarz, Lena Turbiarz, Hanna Baran i Hanna Wojdyło. Nasze uczennice z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze Jana Brzechwy. W pierwszej kategorii wiekowej kl. I-II 3 miejsce zajęła Nina Bednarz za wiersz „Kaczka Dziwaczka, zaś w drugiej kl. III-IV na podium stanęła Hanna Baran za interpretację wiersza „Na straganie” . W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki.
Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantkom.
Dbamy o miejsca pamięci
Przygotowując się do Święta Zmarłych pamiętamy również o tych, którzy zasłużyli się naszej Ojczyźnie i odegrali ważną rolę w historii naszej szkoły. W tym tygodniu uczennice klasy 8b - Gabriela oraz Oliwia pod opieką nauczycieli opiekunów SK PCK uporządkowały miejsca ważne dla społeczności szkolnej- kamień z tablicą poświęconą mjr. Władysławowi Siemkowi, poległemu w Katyniu oraz tablicę z wizerunkiem patrona naszej szkoły - ks. Jana Twardowskiego. Przy tablicy oraz przed kamieniem uczniowie klasy VIIIb zapalili także znicze, symbol naszej pamięci.
4
Uczniowie klas I-III z wizytą na cmentarzu
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz parafialny by zapalić znicze na grobie Obrońców Ojczyzny oraz na grobach swoich bliskich. Tym gestem chcieli wyrazić swoją wdzięczność i pamięć o nich.
Dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym "W krainie robotów. Moja ilustracja do książki science fiction" rozdane
Na konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach filia w Sokolnikach wpłynęło 77 prac od dzieci z całej gminy Gorzyce.
Miło nam zawiadomić, że w kategorii wiekowej: dzieci Szkoły Podstawowej klas VII-VIII laureatką został Gabriela Mroczek z kl. VIIIb z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach.
Gratulujemy serdecznie Gabrysi.
🚌🚌🚌WYCIECZKA 🚌🚌🚌
27 października uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łańcuta i Leżajska.
Zamek w Łańcucie zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, zwłaszcza zwiedzane sale, reprezentacyjne pokoje i piękne, ciągnące się korytarze ze zgromadzonymi eksponatami. Wspaniale wyglądał także sam zamek w oprawie jesiennej szaty drzew i promieniach słońca, które nam towarzyszyły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również powozownia i storczykarnia.W Leżajsku odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia i poznaliśmy historię tego sakralnego miejsca.
Plebiscyt „NAUCZYCIEL NA MEDAL
”Z ogromną radością informujemy, że nasi nauczyciele: Barbara Wryk i Urszula Motyka zostały zgłoszone przez Uczniów i ich Rodziców do nagrody w plebiscycie „Nauczyciel na Medal”. największy plebiscyt w województwie podkarpackim jest prowadzony przez "Gazetę Codzienną Nowiny".Zapraszamy do głosowania na nominowanych nauczycieli od 25 października do 2 grudnia. Klikamy w link i wybieramy formę głosowania:
Barbara Wryk
https://nowiny24.pl/p/kandydat/barbara-wryk%2C2280101/
Urszula Motyka
Uczniowie szkolnych organizacji PCK i harcerzy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach pamiętają o miejscach pamięci narodowej oraz grobach zapomnianych i opuszczonych
21 października, w czwartek grupa harcerzy i członków szkolnej organizacji PCK wraz z opiekunkami udała się na Cmentarz Parafialny w Trześni. Celem odwiedzin było uprzątnięcie Pomnika Obrońców Ojczyzny oraz posprzątanie jak największej liczby grobów opuszczonych, zapomnianych, takich, których nikt już nie odwiedza.
Wszyscy uczniowie bardzo solidnie pracowali. Oczyszczali z zarośniętych chwastami mogiły, grabili zeschnięte liście. Następnie zapalili znicze. Wykazali się wspaniałą postawą patriotyczną i wielkim zaangażowaniem w pracę społeczną.
7
„Gramy zmysłami”
Zespół Szkolno-Przedszkolny przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Jego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Na każdy miesiąc zaplanowane są różnorodne zadania, które w odpowiednio przygotowanych warunkach pozwolą dzieciom poznać świat wieloma zmysłami. W październiku dzieci z klasy 0 uczestniczyły w warsztatach w formie zabaw sensorycznych. Podczas zabaw używane były produkty wykorzystywane w kuchni tj. ryż , makaron, kasze ,groch, mąki, cukier, sól, a także tzw. dary jesieni tj. kasztany, żołędzie, szyszki. Dzieci kształciły umiejętności matematyczne poprzez przeliczanie, porównywanie zbiorów pod względem koloru, kształtu, wielkości, a także doskonaliły umiejętność pisania poznanych liter poprzez kreślenie ich kształtu na spożywczych produktach sypkich. Powstała ścieżka sensoryczna „kuchnia” i ścieżka sensoryczna „las”.
1
Aktualności miesiącami
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Grudzień 2020
- Wszystkie