• PODSUMOWANIE DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2022

          • W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas korzystania z Internetu

            w dniach 7-11.02. 2022 r. obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI).

            Za nami „Tydzień Bezpiecznego Internetu”. Kolejny raz podjęliśmy w naszej szkole działania mające na celu zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania globalnej sieci.

            Z powodu panującej pandemii w tym roku szkolnym DBI odbywał się stacjonarnie w klasach I – IV oraz online w klasach starszych.

            Uczniowie klas I – IV, pod kierunkiem swych wychowawców i nauczycieli, dyskutowali o tym czym jest Internet, poznali korzyści i zagrożenia wynikające z wykorzystania sieci, omawiali zasady netykiety, układali hasła nt. bezpieczeństwa i odgrywali scenki tematyczne. Klasy wykorzystały też grę Interlandia do utrwalenia zasad właściwego zachowania w sieci. Powstały prace plastyczne ilustrujące wybrane zagadnienia związane z tematem. Dzieci obejrzały filmy: „Sieciaki i Sieciuchy”, „Owce w sieci”. Uczniowie klas V - VIII omawiali tematykę bezpieczeństwa na godzinach wychowawczych i lekcjach informatyki. Obejrzeli krótkie filmy podejmujące temat hejtu – „Gdzie jest Mimi”- praw autorskich, przesyłania zdjęć i rozmów w sieci.

            Z okazji obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole, został ogłoszony konkurs pod hasłem „Jak być bezpiecznym w sieci”. Uczniowie klas I –IV mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną lub graficzną w Paint, natomiast uczniowie klas V – VIII – pracę multimedialną.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 08.02.2022 r uczniowie klasy II i III brali udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Zapoznali się z tematyką zagrożeń w sieci, przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Tego dnia rozwiązywali Quizy, łamigłówki dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Oglądali filmy i bajki edukacyjne poświęcone tej tematyce. Do edukacji wykorzystaliśmy platformę edukacyjną Sieciaki.pl oraz Necio.pl

            Podsumowaniem zdobytej wiedzy było stworzenie przez uczniów prac plastycznych ukazujących korzyści i zagrożenia płynące z sieci.

          • ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

          • Klasa pierwsza zrealizowała zadania I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki” i otrzymała potwierdzenie. Uczniowie klasy I z wychowawczynią po raz pierwszy uczestniczą w tym międzynarodowym projekcie wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. III edycja projektu nawiązuje do poznania zawodów. Na samym początku zapoznaliśmy się z bohaterką projektu – chmurką Tosią. Następnie uczniowie wykonali chmurkę Tosię i małe chmurki oraz ulepiły czytusie, które ozdabiają nasz kącik projektowy. Kolejnym krokiem był wybór lektury. Nasz wybór padł na książkę A. Bahdaja pt. ,,Pilot i ja’’. Po zapoznaniu się z lekturą dzieci uzupełniły lekturniki i wykonały w nich wszystkie zadania związane z tą lekturą. Realizując kolejne zadanie uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci wcieliły się w różne postacie, miały możliwość zaprezentowania się podczas wspólnej zabawy i wykonywały bardzo ciekawe zadania związane z bajkami. Kolejnym zadaniem było wykonanie zakładek do książek. Motywem przewodnim był Waluś i jego przygody. Po kilku dziesięciu minutach kreatywnej pracy dzieci, powstały bardzo ładne prace. Tegoroczną zabawę andrzejkową zorganizowaliśmy pod hasłem ,,Mój wymarzony zawód”. Uczniowie klasy pierwszej przyszli do szkoły przebrani w stroje przedstawiające różne zawody, wróżby też nawiązywały do tego tematu. Realizując ostatnie zadanie uczniowie dowiedzieli się co to jest Miasto Zawodów, poruszali się wirtualnie w mieście zawodów, poznali zawód pilota i wiele innych zawodów wykonywanych przez różne osoby w najbliższym otoczeniu. Następnie na kartach pracy wykonali rysopis poszukiwanego czyli pilota jak również wyszukiwali atrybutów osób związanych z lotnictwem. Na koniec zaprojektowali szkic środka transportu jakim poruszał się główny bohater lektury ,,Pilot i ja”. Działania w ramach I modułu bardzo się uczniom podobały, z niecierpliwością czekają na II moduł.

          • UWAGA KONKURS PLASTYCZNY

          • Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Gorzyce.

            "To było świetne! Ma pani coś podobnego?" - takie słowa są dla mnie dowodem na nieprzeciętne zadowolenie, jakiego doznał człowiek po przeczytaniu wyjątkowej książki.

            Jeśli macie swój ulubiony, ukochany, najpiękniejszy tytuł, pokażcie, że warto po niego sięgnąć.

            Wystarczy wykonać plakat w formacie A2 lub A3 i zareklamować najlepszą według Was książkę.

            Zaraźcie nas swoim zachwytem!

            Jeśli macie jakieś pytania, wystarczy zadzwonić 504 928 022 lub napisać dziecigbp@gokgorzyce.pl

            Powodzenia!

            Regulamin http://gbpgorzyce.pl/?p=3937

          • Nauka zdalna do końca ferii

          • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną.

          • ,,Czytam z klasą, lekturki spod chmurki''

          • Klasa druga zrealizowała I moduł projektu ,,Czytam z klasą, lekturki spod chmurki''. Przeczytaliśmy lekturę Łukasza Wierzbickiego ,,Afryka Kazika''.

            Wykonaliśmy zakładki do książek i makiety nawiązujące do tematyki czytanej lekturki, plakaty przedstawiające ,,Miasto zawodów'' oraz zadania chmurki Tosi związanej z tematem „Podróże małe i duże'' nawiązujące do wymarzonych zawodów. Zorganizowaliśmy również ,,Dzień postaci bajkowych''.

          • Dzień Pingwina w naszej szkole​

          • 20 stycznia 2022 obchodzimy Dzień Wiedzy o Pingwinach. To dzień, aby zatrzymać się na chwilkę i pomyśleć o tych bardzo lubianych zwierzętach! ​

            Dzieci z ZSP w Sokolnikach tego dnia dowiedziały się wielu ciekawostek o tych niezwykłych ptakach. Organizatorki, aby zachęcić innych nauczycieli do włączenia się w projekt, przygotowały prezentację na platformie Teams zawierająca informacje, filmy edukacyjne oraz bajki, których bohaterami są pingwiny. ​

            Członkowie LOP oraz uczniowie pracujący w aktywie bibliotecznym, pomagali w przygotowaniu oraz instalacji makiety Antarktyki, na której można było zobaczyć papierowe figury pingwinów i innych mieszkańców tego lodowatego kontynentu.​

            Najmniejsze pingwiny mogą mieć tylko 30 cm, a największe 130cm, o czym mogli się przekonać uczniowie porównując swój wzrost z rzeczywistymi rozmiarami ptaków w przygotowanym wzorniku wzrostu pingwinów. ​

            Została także wykonana gazetka przybliżająca uczniom informacje na temat różnych gatunków pingwinów.​

            Uczniowie kl. IV – 16 osób - wykonali piękne modele ptaków, które ozdobiły korytarz. Do figurek pingwinów, chętni przedstawiciele uczniów z klasy IV, V i VI, opracowali paszporty i legitymacje pingwinów, również zaprezentowane na wystawce w holu szkoły. ​

            Świętując dzień pingwinów w styczniu możemy, choćby w ten sposób, poczuć klimat antarktycznej, śnieżnej i mroźnej zimy oraz zwrócić swoją uwagę na ginące gatunki pingwinów.

        • Święto Babci i Dziadka
          • Święto Babci i Dziadka

          •  

            „…Chociaż się dziś w szkole, spotkać nie możemy. To w wersji online Wam się pokażemy…” Święto Babci i Dziadka od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych . To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Jest on wspaniałym przeżyciem dla wszystkich kochanych babć i dziadków, ale także dla dzieci, które pragną podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Dlatego uczniowie klasy trzeciej przygotowali wspólnie krótką inscenizację pt.: „Dziadkowie na medal”. Ponadto wykonali piękne lapbooki dla Babć i Dziadków.

            Uczniowie innych klas również nie zapomnieli o swoich kochanych babciach i dziadkach. Relację z tych wszystkich uroczystości klasowych umieszczono na filmie.

            https://www.facebook.com/gimsokolniki/videos/940845603487422

             

          • SYNAPSIK MEN

          • W październiku 2021 roku klasy I-III brały udział w 14 edycji ogólnopolskiego konkursu Synapsik MEN.

            W klasie I udział wzięli: Nina B., Igor B., Antonina D., Katarzyna R., Alicja S.

            W klasie II: Szymon B., Julia C., Damian R., Emil M., Lena T.

            W klasie III: Lena S., Lena B., Hania B., Krystian Ch., Natalia J., Oliwia W., Weronika G., Karolina F.

            Laureatami zostali:

            Kl. I- Igor B.

            Kl. II- Julia C., Emil M., Damian R.

            Kl. III- Lena S., Lena B., Hania B.

            Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, dwustronne zakładki edukacyjne z j. polskiego, matematyki, przyrody. Laureaci, którzy uzyskali z konkursu wynik powyżej 90% otrzymali: dyplom laureata, trzy zakładki edukacyjne, zakładkę z j. angielskiego oraz dwa miesiące dostępu do serwisu HIGH FIVE.

            Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w 15 edycji konkursu.

             

          • „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

          • Uczniowie klasy trzeciej zrealizowali zadania I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” i otrzymali oficjalne potwierdzenie.

            Uczniowie klasy III, wspólnie z wychowawczynią, już po raz trzeci uczestniczą w tym międzynarodowym projekcie wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Obecna III edycja wiąże się z poznawaniem zawodów. Autorką projektu jest pani Honorata Szanecka.

            W sali zajęć jest z nami chmurka Tosia oraz własnoręcznie ulepione Czytusie.

            Podczas realizacji I modułu- „Podróże małe i duże”, uczniowie w założonych i podpisanych Lekturnikach pokolorowali okładkę oraz uzupełnili strony związane z wybraną lekturką. Była nią przepiękna opowieść " O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. W Lekturniku uczniowie nie tylko rysowali portret Lampo- głównego bohatera, ale też wklejali ułożoną wcześniej w grupach, kolejność wydarzeń oraz wykonali ilustrację do najciekawszego według nich wydarzenia z tej książki. W dwóch grupach zaprojektowali i wykonali, po wcześniejszych ustaleniach, przydziałach zadań, makiety przedstawiające dowolne sceny z przeczytanej lektury. W naszej klasie były to makiety stacji Marittima. Na koniec dokonali samooceny .

            Tegoroczną zabawę andrzejkową zorganizowaliśmy pod hasem: "Mój wymarzony zawód...". Uczniowie klas I-III tego dnia przyszli do szkoły przebrani w stroje przedstawiające ich wymarzony zawód. Wróżby andrzejkowe też nawiązywały do tego tematu i oprócz tradycyjnych wróżb, miały miejsce też wróżby związane z przyszłymi zawodami . Uczniom i ich rodzicom ten pomysł bardzo się podobał, a zabawa, choć w reżimie sanitarnym, była super.

            Uczniowie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia (niektórzy będąc na kwarantannie - pracowali w domu), zaprojektowali i wykonali też zakładki do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury "O psie, który jeździł koleją". Powstały bardzo ciekawe prace. Zakładki te stały się prezentami pod choinkę dla bliskich lubiących czytać książki.

            Na podsumowanie I modułu uczniowie poznali (niestety z powodu obostrzeń korzystając z filmów w Internecie) zawody oraz cechy jakie powinien mieć przedstawiciel danego zawodu związanego z pracą na kolei. Dzięki realizacji tematu "Podróże małe i duże" dowiedzieli się co to jest Miasto Zawodów i sprawnie się po nim poruszali. Następnie wyszukiwali atrybutów osób wykonujących zawody związane z koleją i rysowali je w Lekturnikach.

          • „Niewielkie projekty- duże efekty”

          • Pod takim hasłem 11 uczniów klasy VII realizowało szkolny projekt chemiczny.

            Jego celem było rozwijanie zainteresowań chemią, wdrożenie do twórczego myślenia oraz zachęcenie do samodzielnego planowania i eksperymentowania.

            Zadaniem uczestników projektu było samodzielne wykonanie doświadczeń według opracowanych przez nauczyciela instrukcji. Uczniowie w warunkach domowych organizowali własne „chemiczne warsztaty pracy”, gromadzili potrzebne odczynniki i sprzęt laboratoryjny. Doświadczenia wykonywali pod nadzorem osoby dorosłej z zachowaniem zasad BHP. Efekty swoich eksperymentów dokumentowali za pomocą zdjęć, nagranych filmów oraz sporządzonych opisów, spostrzeżeń i wniosków.

            Uczniowie zaprezentowali 6 doświadczeń: „Samo pompujący się balonik”, „Chemiczny kameleon”, „Zegar jodowy”, „Atrament sympatyczny”, „Tlen z ziemniaka”, ”Badanie składu powietrza”.

            Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i ciekawymi pomysłami. Uwzględniając końcowe efekty oraz poprawność sformułowanych obserwacji wyłoniono najlepszych „młodych chemików”:

            I miejsce zajęła Oliwia Tworek, II miejsce Wiktor Kiliański, III miejsce Wiktor Stachula. Szczególne wyróżnienie w projekcie otrzymała Amelia Kopyto za interesującą wizualizację doświadczeń i przedstawienie ich w wersji filmowej.

            Uczniowie nagrodzeni zostali ocenami celującymi z chemii oraz pamiątkowymi dyplomami, a wyróżnieni uczniowie dodatkowo nagrodami książkowymi, które ufundowała Dyrekcja szkoły

            Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy.

          • PORZĄDKI CHOINKOWE. DAJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE🌲

          •  Porządki choinkowe, czyli drugie życie świątecznego drzewka”. Masz choinkę w doniczce? Dostarcz ją do PSZOK-u lub pod remizę. Zebrane w ten sposób drzewka świąteczne zostaną wysadzone na terenach gminnych.

            🌲 Drzewka bez ozdób i w doniczkach można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wrzawskiej 9 w Gorzycach. Punkt pracuje we wtorki w godz. od 12.00 do 18.00 oraz w piątki od godz. 10.00 do 14.00. Drzewka przyjmowane są do 4 lutego br.

            🌲 Przy wszystkich remizach OSP oraz przy budynku Urzędu Gminy Gorzyce przy ul. 3 Maja 4 w Gorzycach zostaną przygotowane specjalne oznaczone punkty, w których będzie można składać choinki. Tu zbiórka świątecznych drzewek będzie prowadzona od piątku 14 stycznia do niedzieli 16 stycznia br.

            🌲 Wszystkie zebrane w ten sposób choinki, będą sprawdzać i odpowiednio przygotowywać do wysadzenia pracownicy Urzędu Gminy Gorzyce oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej – odpowiedzialni za utrzymanie zieleni. Choinki zostaną wysadzone na terenach gminnych.

          • Zakończyliśmy akcję charytatywną PACZUSZKA DLA MALUSZKA

          • Paczki zostały dostarczone do Domu Pomocy Społecznej i Fundacji Małych Stópek.

            W imieniu wychowawczyni i uczniów klasy III, szkolnych kół PCK i Wolontariatu dziękuję wszystkim za udział w kolejnej akcji charytatywnej ,,Paczuszka dla maluszka".

            Drodzy Rodzice! To dzięki Waszej pomocy nasze akcje charytatywne przebiegają sprawnie i skutecznie! Dziękujemy!

          • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY EMOCJA

          • MODUŁ 2- WYOBRAŹNIA

            Uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych kontynuowali podróż po Krainie Wyobraźni. Głównym celem Modułu 2 było rozbudzanie u uczniów postawy twórczej i kształtowanie wyobraźni, fantazji.

            Na zajęciach uczniowie zapoznali się z treścią opowiadania „Żółty balonik”, po czym samodzielnie wykonali pracę plastyczną „Mój balonik marzeń”. Kodowali balony, odbyli zaczarowany lot balonem za pomocą tekstu relaksacyjnego. Dowiedzieli się co to jest wyobraźnia i stworzyli mapy myśli. Z zaciekawieniem obejrzeli fragment filmu „Miejsce na miotle”- film o przyjaźni, współpracy, współdziałaniu, tolerancji, chęci dzielenia się, zrozumieniu. Pokolorowali piernikowy domek, który ożył dzięki aplikacji Quiver wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Stworzyli też Drzewko Wyobraźni, na którym zawiesili płatki śniegu z rysunkami i opisami swoich największych marzeń. Tworzyli książkę wyobraźni dla Ani.

            Uczniowie rozpoczynali zajęcia na najwyższym poziomie Emocjometra (zadowolenie) i również na tym samym poziomie kończyli zajęcia.

            W tym module uczniowie także wykonali Kartki z Iskierkami Emocji w ramach wymiany kartek świątecznych między szkołami (dokładny opis kilka postów wcześniej). Z niecierpliwością wyczekujemy 3 Modułu - Moc Słów.

          • EKO OZDOBY NA CHOINKĘ

          • Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w konkursie EKO OZDOBY NA CHOINKĘ otrzymały Milena Wala oraz Gabriela Mroczek w swoich kategoriach wiekowych oraz wyróżnieni zostali jeszcze inni uczniowie naszej szkoły: Adam Czertwan, Filip Robak oraz Dawid Robak.

            Wszystkim gratulujemy.