• Dzień Świętego Patryka
          • Dzień Świętego Patryka

          • 17 marca po raz pierwszy obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. To wesołe, zielone święto zostało ustanowione aby uczcić duchownego, który na przełomie IV i V wieku chrystianizował  Irlandię.

            W tym dniu wszyscy uczniowie mieli za zadanie ubrać się w barwy zielone. Podczas zajęć języka angielskiego młodsi i starsi zapoznawali się z ciekawostkami na temat  tego dnia, baśniami związanymi z zieloną wyspą oraz muzyką irlandzką i słownictwem w języku angielskim. W czasie przerw uczniowie poszukiwali na korytarzach czterolistnej koniczyny, która przynosi szczęście. 

          • Dzień bez plecaka

          • W dniu 11 marca obchodziliśmy w naszej szkole,, Dzień bez plecaka''. Uczniowie przynieśli podręczniki w bardzo pomysłowych i oryginalnych opakowaniach

          • Pomoc dla Ukrainy!

          • Rada Miasta Tarnopola Wydział Zdrowia i Opieki Zdrowotnej prowadząca Tarnopolski Gminny Szpital Miejski nr 2" zwróciła się do Urzędu Gminy Gorzyce i mieszkańców o pomoc w zakresie organizacji zbiórki artykułów medycznych.

            Potrzebne są następujące artykuły:

            Sprzęt: nowe kaski budowlane, hełmy, baterie, latarki,latarki-czołówki, krótkofalówki typu łoki-toki.

            Środki medyczne: opatrunki hemostatyczne, koloidalne i adsorpcyjne antyseptyki na rany bandaże gipsowe.

            Materiał szewny: uprzęże, kołowroty, opony do czasowego unieruchomienia opony Beller,

            Systemy trakcji szkieletowej, nosze, wózki inwalidzkie, dodatkowe urządzenia mocujące Hoffman, kołowrót elektroniczny, poduszka w kształcie klina do mocowania, kołnierz Chance.

            Firmy, które chciałyby się włączyć w organizację pomocy dla szpitala, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Gorzyce tel. 15 836 20 75 wew. 33 lub poprzez maila: pomocukrainie@gminagorzyce.pl

            Sprzęt można przekazywać od poniedziałku 7 marca br. w Gminnych Punktach Wolontariatu utworzonych w placówkach kultury tj. w Gorzycach – w Środowiskowym Domu Kultury przy Pl. E. Mieszczańskiego 10, oraz w Sokolnikach i we Wrzawach.

          • Diecezjalny Konkurs Biblijny

          • W miniony poniedziałek odbył się Konkurs Biblijny - etap dekanalny. Organizował go Duszpasterz Dzieci i Młodzieży z Gorzyc. Z naszej szkoły na ten etap zakwalifikowało się dwie osoby Karol Pikus i Justyna Rak. Konkurs był realizowany online. Cieszymy się że Karol Pikus uczeń klasy 5 zajął drugie miejsce, zdobywając 22 punkty na 25 możliwych do uzyskania. Niestety do etapu diecezjalnego przechodzi tylko jedna osoba. Mamy nadzieję że w następnym roku będzie jeszcze lepiej. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w czytanie i poznawanie Pisma Świętego. Ks. Marcin.

        • Komunikat
          • Komunikat

          • Przypominamy o obowiązku rejestrowania uchodźców z Ukrainy w punktach recepcyjnych. To bardzo ważne, ponieważ bez rejestracji nie można rozpocząć wobec takich osób procedury nadania statusu uchodźcy.

            W spontanicznym geście pomagania, mieszkańcy często sami kontaktują się z obywatelami Ukrainy i jeżdżą na granicę, pomijając system rejestracji. Dlatego apelujemy, aby w takiej sytuacji pamiętać o zgłoszeniu uchodźców.

            Procedura rejestracji jest konieczna, i niestety nie można dokonać jej na terenie gminy!

            Punkty rejestracyjne znajdują się tylko przy przejściach granicznych w Korczowej, Medyce, Budomierzu, Krościenku oraz dodatkowy w Przemyślu.

            Osoby, które przyjęły obywateli Ukrainy, mogą kontaktować się z infolinią wojewody podkarpackiego:

            800 100 990

            Informacje również na stronie https://bit.ly/35uZghN

             

             

          • Święto Kobiet

          • Z okazji 8 marca uczniowie klasy V ZSP w Sokolnikach wraz z wychowawcą i rodzicami spędzili miło czas w Kręgielni w Kępiu Zaleszańskim. W tych trudnych czasach mogliśmy poczuć choć namiastkę normalności.

            Dziękujemy paniom: Magdalenie Pikus, Ilonie Rękas i Agacie Sochan za zorganizowanie tak udanego spotkania.

          • Wyprawa do kina

          • 8 marca uczniowie naszej szkoły z klasy VII, VIIIa i VIIIb pod opieką pani Joanny Cieślak, Beaty Korgi i Marty Łysiak wyjechali do kina Helios do Stalowej Woli spędzić ten wyjątkowy dzień w trochę innym klimacie.

          • Pomagamy Ukrainie

          • Ogromne podziękowania dla Olafa Buczyńskiego, Szymona Kowala, Marianny Truchel, Sary Sochan, Małgorzaty Korniak, Gabrieli Mroczek, pani Joannie Korniak oraz Klaudii Kaczmarskiej, Nikoli Stachula, Iwonie Sulewskiej i pani Marcie Łysiak za pełnienie dyżuru przy zbiórce środków medycznych w Domu Kultury w Sokolnikach na rzecz pomocy Ukrainie.

          • "Figury geometryczne w przyrodzie martwej i ożywionej "

          • Celem konkursu "Figury geometryczne w przyrodzie martwej i ożywionej " było zainteresowanie uczniów różnymi obliczami matematyki.

            Konkurs był skierowany do uczniów klasy VI-VIII, którzy potrafili spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.

            Jury oceniło pracę Gabrysi Mroczek za najciekawszą. Pracom konkursowym Oliwki Tworek, Wiktora Stachuli, Dominika Sałka, Franka Lasoty, Dawida Robaka jury przyznało wyróżnienia.

            Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

          • Robotyka - prace klasy III

          • Uczniowie klasy trzeciej kolejny rok uczestniczą w zajęciach z robotyki w ramach zajęć rozwijających kreatywność. W grupach, najczęściej trzyosobowych, realizują różne ciekawe projekty. W I półroczu wykonali: chwytaki, maszyny do szycia, zaprzęgi św. Mikołaja, auta pomocy drogowej oraz wirówki przeciążeniowe. Praca nad każdym projektem nie jest łatwa, trwa kilka godzin i wymaga od nich skupienia oraz dobrej współpracy. Uczniowie nie tylko składają modele z klocków LEGO, ale również muszą swoje prace odpowiednio zaprogramować i pięknie zaprezentować. Tym samym rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, umiejętność sterowania wykonanym robotem oraz poznają specyfikę zawodu, w którym wykorzystuje się te przedmioty. Zajęcia te cieszą się dużym powodzeniem wśród trzecioklasistów.

          • „Wymiana Pocztówkowa”

          • Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią w bieżącym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wymiana Pocztówkowa”, której organizatorem jest SP z Lublina.

            Projekt polega na wymianie pocztówkowej miedzy szkołami z całej Polski. W ramach wymiany korespondencji uczniowie wysyłali z pozdrowieniami własnoręcznie zaprojektowane i wykonane kartki przedstawiające Sokolniki oraz listy z krótkim opisem szkoły, miejscowości, klasy. W zamian otrzymali pocztówki i listy z wielu szkół z całej Polski.

            Udział w tym projekcie uczniom bardzo się podoba. Nauczyli się nie tylko redagować życzenia, pozdrowienia czy listy, ale też dużo dowiedzieli się o swoich rówieśnikach z innych szkół w kraju. Potrafią też nadać list, pocztówkę w punkcie pocztowym.